بررسی دوربین canon R6 برای عکاسی صنعتی

بررسی دوربین canon R6 برای عکاسی صنعتی

امروزه روش های مختلفی برای تبلیغ محصولات و ارائه خدمات وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها، عکاسی صنعتی است. عکس و تصویر نقش بسیار پر رنگی در جلب توجه ببینده دارد و می تواند اثر زیادی بر درآمد کسب و کار داشته باشد. حال که انقدر عکس و تصویر در تبلیغات از اهمیت بالایی برخوردار است، باید از دوربین هایی استفاده شود که کیفیت تصویر را تامین کنند. برای بررسی این دوربین ها، ابتدا به بررسی عکاسی صنعتی می پردازیم.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی یکی از شاخه های عکاسی است که قصد دارد با کیفیت و دقت یک محصول را به نمایش بگذارد و یا خدمات را به مخاطبان معرفی کند و یا مکانی را به مخاطبان نشان می دهد. عکاس تمام تلاش خود را می کند و مهارت خود را به کار می بندد تا تصاویر زیبایی خلق کند و برای این کار حتما از نور پردازی مناسب نیز بهره می گیرد.

جذابیت عکس ها به خلاقیت و هنرمندی عکاس بستگی دارد. عکاس می تواند با یک تغییر ساده در دکور و پس زمینه سوژه، بر زیبایی تصویر بیفزاید و عکس را از سادگی خارج کند.

یکی از عوامل مهم در طراحی گرافیک، عکس وتصویر است. از هر سوژه ای که در ارتباط با فعالیت های یک شرکت چه محصول تولیدی باشد و چه خدمات باشد، می توان عکاسی کرد و این کار، عکاسی صنعتی نام دارد.

پس حوزه فعالیت عکاس صنعتی بسیار متنوع و گسترده است، زیرا به هر میزانی که محصولات متنوع باشند و خدمات برای ارائه به مشتریان بیشتر باشد، عکاس صنعتی نیز فعالیت زیادی خواهد داشت. عکاسی صنعتی یکی از راه های مهم در تبلیغ محصولات و خدمات یک شرکت است و به صاحبان مشاغل کمک بسیار بزرگی در افزایش فروش آن ها خواهد کرد.

انواع عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی حوزه گسترده ای دارد و از شاخه های زیادی تشکیل شده است. در زیر به انواع عکاسی صنعتی اشاره خواهیم کرد.

  1. عکاسی تبلیغاتی: از این شاخه از عکاسی به هدف تبلیغات محصولات و خدمات استفاده می شود. همه تبلیغاتی که در بروشورها، کاتالوگ ها، وبسایت ها، تبلیغات تلویزیونی و … مشاهده می کنید، جزء این دسته محسوب می شوند. عکاسی تبلیغاتی برای ترغیب و تشویق مخاطب به خرید محصول و استفاده از خدمات، به کار گرفته می شود.
  2. عکاسی هوایی: در این شاخه از عکاسی، تصاویر از بالا گرفته می شود. به وسیله دوربین های پیشرفته ای که در بالن ها، هلیکوپترها، سیستم های هوایی، هلی شات و … قرار داده می شود، این عکس ها گرفته می شود. از این عکس ها برای نقشه های راهنما، فاصله کانونی، خطوط هوایی، علائم اطمینان، پوشش استریوسکوپیک و … استفاده می شود.
  3. عکاسی معماری و نمای داخلی: در این شاخه از عکاسی از نمای ساختمان ها، نمای داخلی خانه، شرکت، رستوران و … عکسبرداری می شود. برای تبلیغ رستوران، کافی شاپ، مشاوره املاک و … از این تصاویر به کار گرفته می شود.

تاثیر عکاسی صنعتی در افزایش درآمد

در دنیای امروز تقریبا هیچ کس تاثیری که عکاسی صنعتی بر افزایش میزان درآمد دارد را انکار نمی کند. عکس اگر از کیفیت خوبی برخوردار باشد، بیننده را به خرید کردن ترغیب خواهد کرد و این یعنی رونق کسب و کار.

هر کسب و کاری برای تبلیغ، نیاز به عکس های صنعتی دارد که یا  صاحب کسب و کار این عکس ها را می گیرد و یا اگر توانایی و مهارت آن را ندارد می تواند از عکاس های صنعتی کمک بگیرد و تکانی به کسب و کار خود بدهد.

قانون متقابل در عکاسی چیست؟
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

ویژگی های عکس صنعتی خوب

  • ترکیب بندی عالی: برای ترکیب بندی مناسب در تصویر، قوانین زیادی وجود دارد مثلا قانون تقارن. عکاس با توجه به سوژه عکاسی و قاب آن ها، باید بهترین ترکیب بندی را برای عکس ایجاد کند.
  • تحریک عواطف: یک عکس صنعتی خوب باید بتواند عواطف و احساسات بیننده را تحریک کند و او را به خرید ترغیب کند.
  • داستان گویی: عکس صنعتی باید داستان سوژه ها را به خوبی روایت کند که اگر در این کار موفق باشد، بیننده با جزئیات تصویر به خوبی آشنا می شود و جذب آن محصول خواهد شد.
  • استفاده از نورپردازی مناسب: در عکاسی صنعتی نور و رنگ اهمیت بسیار زیادی دارد. نورپردازی مناسب می تواند یک تصویر ساده را آنقدر درخشان و با کیفیت نمایش دهد که چشم بیننده را به سمت خود جذب کند.
  • به نمایش گذاشتن جزئیات: یک عکس صنعتی خوب باید بتواند به نحوی عالی جزئیات را به نمایش بگذارد تا بیننده با دقت بتواند محصول را بررسی کند.
  • تخیل بیننده را برانگیزاند: عکس صنعتی خوب باید از روایت داستان فراتر رفته و تخیل بیننده را قلقلک بدهد به عنوان مثال عکس یک ویلای زیبا باید آنقدر با کیفیت و جذاب باشد که بیننده با دیدن عکس خود را در آن ویلا تصور کند.

دوربین canon R6 برای عکاسی صنعتی

دوربین مناسب برای عکاسی صنعتی

حال که از اهمیت زیاد عکس در کار تبلیغ محصول و خدمات گفتیم، باید به وسایل و ابزار مناسب عکس برداری نیز بپردازیم. یک عکس صنعتی خوب و با کیفیت، به دوربین حرفه ای نیاز دارد تا بتواند جزئیات تصویر را با بالاترین کیفیت به تصویر بکشد.

ویژگی دوربین Canon R6

هر دوربینی ویژگی های خاص خود را دارد و ممکن است انتخاب را برای شما سخت کند اما باید برای انتخاب یک دوربین حرفه ای، خیلی تخصصی پیش بروید. معمولا عکاسان صنعتی از چند دوربین حرفه ای استفاده می کنند، یکی از این دوربین ها canon R6 است که دوربینی بدون آینه، فول فریم و ۲۰ مگا پیکسلی است.

این دوربین هم برای عکاسی مناسب است و هم برای فیلم برداری. دوربین canon R6 یکی از دوربین های جذابی است که canon به بازار ارائه کرده است و مورد استقبال کارشناسان قرار گرفته است. کارشناسان از حسگر این دوربین اعلام رضایت کرده اند و معتقدند که canon قصد داشته است که توانایی و قابلیت این دوربین را برای عکس برداری بالا ببرد.

دوربین canon R6 مجهز به فیلتر تصحیح فرکانس است. شاید فکر می کنید امروزه با وجود دوربین هایی با پیکسل های بالا دیگر به این امکان نیازی نباشد؛ اما canon معتقد است این فیلتر ها در ثبت تصاویر با کیفیت نقش مهمی دارند و حتما باید دوربین مجهز به این فیلتر باشد.

دوربین canon R6 سیستم لرزش گیرتصویر در داخل بدنه دارد وبا این دوربین می توانید عکس متوالی با نرخ ۱۲ فریم بر ثانیه را ثبت کنید.

علاوه بر آن دوربین canon R6 منظره یاب الکترونیکی ۶۸/۳ میلیون نقطه ای دارد، با صفحه نمایش ۳ اینچ LCD با وضوح ۶۸/۱ میلیون نقطه. این دوربین ضد آب است و از سیستم فوکوس خودکار بهره مند است و می تواند چشم، صورت، سر و بدن حیوانات مانند گربه، سگ و پرنده را تشخیص بدهد. اگر از این قابلیت فوکوس خودکار استفاده کنید، زمانی که سوژه به سمت دوربین نیز نگاه نمی کند، دوربین به فوکوس روی آن ادامه خواهد داد و در محیط هایی که نور کمی دارند نیز کار می کند.

باتری دوربین canon R6 16 وات ساعتی است. با این دوربین در حالت استاندارد و با یک بار شارژ می توانید ۳۸۰ شات با منظره یاب الکترونیکی و ۵۱۰ شات با صفحه نمایش LCD ثبت کنید.

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757