۴ روش برای عکاسی مینیمال

۴ روش برای عکاسی مینیمال

سبک مینیمال یا عکاسی مینیمال در عکاسی حرفه ایی، بخشی است که کمتر به آن پرداخته می شود. ۴ روش برای عکاسی مینیمال را در اینجا توضیح خواهیم داد. معمولا ما می‌شنویم که عبارت کم‌تر، بیشتر است، و این همان درک درست از مفهموم عکاسی مینیمالیسم است، اگر به درستی انجام پذیرد. عکاسی مینیمال یک روش ساده و بدون زرق و برق برای ثبت عکس های با کیفیت می باشد. اما چگونه باید عکاسی مینیمال را در کار و حرفه خود تفسیر، درک و اجرا کنیم.

۱-درک و فهمیدن عکاسی مینیمال:

عکاسی مینیمال (مینیمالیسم) سبکی است که امروزه توسط بسیاری از هنرمندان و عکاسان صنعتی و تبلیغاتی به کار گرفته می‌شود، با استفاده و اجرای حداقلی از اجزا  محیط پیرامون مانند شکل، رنگ، خط و بافت. در دنیای هنر، مینیمالیسم یک مفهوم ذهنی قلمداد می‌شود و معنا و مفهموم تصویر نهایی را به درک بیننده واگذار می کند.

۲-آن را ساده نگه دارید

قانون دستیابی به مینیمالیسم ساده نگه داشتن آن است. البته نه اینکه آن را برای مخاطب و بیننده خسته کننده کنیم. باید سوژه ای را پیدا کنید که چشم نواز باشد و کشش مناسب برای مخاطب را دارا باشد. اگر سوژه بیشترین قسمت های کادر را بگیرد مهم نیست، چون سوژه می بایست قوی ترین عنصر در عکس شما باشد.

۳-ترکیب عکس

عاملی که در افزایش تاثیر عکس مهم است این است که یک عنصر ترکیبی قوی برای عکس مینیمال پیدا کنید. وقتی جایی را ترک می کنید به همان اندازه ای تاثیر گذار است که وقتی چیزی را آنجا می گذارید. پس با صرف زمان مناسب سوژه و فضای مناسبی که در آن قرار دارد را در نظر بگیرید.

عکاسی از افتتاحیه
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

۴-رنگ مناسب

در عکاسی مینیمال  استفاده از رنگ های پیرامون بسیار تاثیر گذار است و این یکی از ابزار بسیار مفید در تولید اینگونه عکس ها به شمار می رود. هنگامی که استفاده از سوژه های متعدد در عکاسی مینیمال محدود می شود می توان از رنگ برای تشکیل یک سوژه مناسب استفاده نمود.

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757