چند روش برای بهبود عکاسی مبتدیان

چند روش برای بهبود عکاسی مبتدیان

آسان ترین کار برای ثبت لحظات گرفتن عکس است. شما ممکن است این کار را برای خودتان انجام دهید یا اینکه به سفارش کارفرما عکاسی را انجام می دهیدکه به مرور زمان تبدیل به یک حافظه ارزشمند خواهد شد.
اما آیا می‌دانید که با کمی تلاش و صرف زمان بیشتر، می‌توانید آن‌ها را به چیزی بیشتر تبدیل کنید؟ چیزی که این موضوع را به آن احترامی که شایسته آن است ارائه می‌دهد. چیزی که از دیدنش لذت می‌برید، حتی قبل از اینکه تلالو نوستالژی به مرور زمان بر روی آن پاشیده شود، و چیزی که به آن افتخار خواهید کرد.
ساده‌ترین و طبیعی‌ترین شیوه عکاسی، عکاسی از دید سطح چشم‌های خودتان است. هیچ چیز اشتباهی در این مورد وجود ندارد، اما این فقط یکی از دیدگاه‌های مختلف است – و چشم‌انداز برای نحوه ارتباط ما با یک عکس ضروری است.

آیا می‌خواهید چشم‌انداز خود را گسترش دهید؟ از تکان دادن، خم کردن و یا اگر به آن نزدیک شدید، قبل از گرفتن عکس خود دراز بکشید. بر روی یک صندلی بالا بپرید. اگر در حال عکاسی از یک کودک هستید، به سطح چشم خود برسید و ببینید چه تفاوتی در عکس شما ایجاد می‌شود.

فضای کم‌تر، محتوای بیشتر

آیا شما مایل به عکاسی بدون اضافه کردن سوژه بیشتر هستید؟ این امر منجر به دو پیامد بسیار مشترک می‌شود. یکی از آن‌ها فضای خالی زیادی در اطراف سوژه دارد، و دیگری ما در مرحله سوم در پایین بحث و تبادل نظر خواهیم کرد.
آیا فردی که در حال عکاسی از آن هستید تنها بخش کوچکی از تصویر را به خود اختصاص می‌دهد؟ بیشتر اوقات، غیر عمدی است، و تنها لذت بردن از نگاه سوژه، چه یک فرد، گل و یا یک مجسمه است.
سعی کنید کادر را با یک صورت پر کنید. از نزدیک شدن نترسید (مگر اینکه از یک مار سمی عکس بگیرید).

عکاسی تبلیغاتی در کرج
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

دید خارج از محور

دلیل دیگر ناشی از اشاره و عکاسی این است که سوژه همیشه در مرکز کادر قرار می‌گیرد. گاهی اوقات، آن خیلی خوب کار می‌کند، اما بیشتر اوقات فقط کسل‌کننده است.
اگر از یک فرد عکس می‌گیرید، سعی کنید آن‌ها را (به خصوص چشمان خود)خارج از مرکز تصویر قرار دهید. از حرکت یا خط دید خود آگاه باشید. به این معنی که سوژه را کنار بگذارید و یا به داخل آن نگاه نکنید، و فضای بیشتری را جلوی آن‌ها در جهتی که با آن روبرو هستند قرار دهید.

استفاده از نور

همواره باید به نور توجه بیشتری داشت باشیدو بعضی مواقع ممکن است نور پس زمینه بسیار عالی عمل می کند و در سطح سوژه بسیار عالی عمل می کند. به قوانین اصلی نوردهی پایبند نباشید و سعی کنید خودتان با خلاقیت خاص نوردهی را انجام دهید.
در حالت کلی در عکاسی نباید خود را درگیر قوانین نمایید. بعضی مواقع قوانین قابل اجرا نیستند و این شما هستید که باید توسط ذهن خلاقتان تصاویر زیبا را ثبت نمایید.

با رعایت کردن این موارد شما می توانید در ژانر عکاسی صنعتی نیز موفقیات های خوبی را بدست آورید.

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757