عکاسی پرتره

عکاسی پرتره

در تحلیل عکاسی پرتره یکی از عکاسان میگوید: من اینگونه فکر میکنم که خوش عکس بودن، به آنگونه که مردم بنظر میرسند ارتباطی ندارد، بلکه به حس و رفتار فرد در برابر دوربین بستگی دارد.

او اینگونه توضیح می دهد که در بسیاری از مواردی که مردم فکر میکنند خوش عکس نیستند، در واقع از عکس گرفتن میترسند، که بعدا در عکس، در حالت چهره ی انها مشخص میشود.

کار ما این است تا آن موانع را از بین ببریم، به افراد کمک کنیم تا اعتماد کنند و سپس زاویه ها،

حالت ها و نور مناسب را پیدا کنیم تا آن ویژگی های فردی را برجسته سازیم.

هیچ چیزی ارزشمندتر از خلق یک تصویر جذاب از کسی که به خوش عکس نبودن خود باور دارد، نیست.

عکاسی پرتره چیست ؟

عکاسی پرتره، شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از چهره انسان عکسبرداری می‌شود.

عکاسی پرتره یکی از مشهورترین انواع عکاسی است که هم در بین عکاسان آماتور و هم حرفه ای انجام می شود. این نوع عکاسی در زمینه های شخصی مثل عکاسی از دوستان، افراد خانواده و حتی خود عکاس نیز انجام می پذیرد. یک عکاس پرتره حرفه ای با استفاده از تکنیک های عکاسی مثل استفاده از نور، رنگ ها و ترکیب بندی, عکس های با کیفیتی می گیرد.

از آنجایی که عکاسی پرتره بیشتر معطوف به عکس از انسان ها می شود چند سال پیش معادل نادرست تک چهره برای واژه ی پرتره باب شد که به دلیل گویا نبودن و نامناسب بودن آن خیلی زود منسوخ گردید. پرتره در حقیقت می بایست نمای بزرگ تری از سوژه را نسبت به کل عکس در برگیرد تا امکان بررسی و مطالعه موضوع اصلی برای مخاطب میسر شود. شاید کوتاه ترین و درعین حال رساترین تعریف برای عکاسی پرتره را بتوان به این شکل ارائه کرد:شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از چهره انسان عکسبرداری می‌شود.

9 نکته در مورد طراحی کاتالوگ و بازاریابی
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

خلق عکس پرتره

تصاویر حرفه‌ای پرتره یکی از جذاب‌ترین نوع عکس‌های ثبت شده به وسیله‌ی دوربین‌ها است. یک عکس پرتره‌ی عالی می‌تواند حتی به مدت چندین دهه، خاطره‌ی کل زندگی یک فرد یا صرفا لحظه‌ی به خصوصی از آن را ماندگار کند. تفاوت بین یک تصویر فوری (Snapshot) با یک عکس پرتره‌ی حرفه‌ای، بسیار کم است. ثبت چنین عکسی فقط نیازمند اندکی تفکر است.

 

چند نکته مهم در عکاسی پرتره

کادر بندی

شناخت زاویه صورت

نحوه ارتباط برقرار کردن با مدل

انعکاس نور در چشم‌ها(کچ لایت)

ادیت (ویرایش عکس)

تصاویر پرتره در ‌واقع جالب و سرگرم کننده هستند. ثبت تصویر از یک منظره‌ی عالی، نیازمند انجام تنظیمات زیاد و مداوم، حضور داشتن در موقعیت مکانی شگفت‌انگیز و صبوری فراوان است. اما برای ثبت یک تصویر پرتره‌ی حرفه‌ای، فقط به شخصی نیاز دارید که در یک روز آفتابی، در مکانی سایه‌دار مقابل لنز دوربین ایستاده باشد. به غیر از این موارد، تمام چیزی که نیاز دارید، فقط اندکی دانش فنی است.

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757