عکاسی پاناروما

عکاسی پاناروما

عکاسی پاناروما

عکاسی پاناروما عکس‌هایی هستند که فضای وسیعتری نسبت به عکس‌های معمولی را پوشش می‌دهند. کاربرد این نوع عکس ها برای نشان دادن تمام فضاهای داخلی یا خارجی یک مجموعه در یک قاب و فریم است ، که به صورت وسیع تمام نماها را در خود جای میدهد و جذابیت بیشتری نسبت به قاب عکس های معمولی دارد
با کمک این تکنیک عکاسی تعریف دقیق تر و بهتری راجب به مجموعه خود برای مشتریان و متقاضیانی که با شما در ارتباطند دارد .
در اختیار دیگران قرار گیرد. به نحوی که حتی شخصی که تا به حال مجموعه شما را ندیده باشد میتواند به صورت مجازی وارد مجموعه شما شود و همه زوایای داخلی و خارجی مجموع را با دقت ببیند واین کار باعث جذابیت مجموعه تان در نگاه اول شود.

عوامل موثر در عکاسی پانورما

انتخاب محیط مناسب
نوردهی
فوکوس
وایت بالانس
استفاده از یک سه پایه عکاسی

از چه لنزی برای گرفتن عکس پانوراما استفاده کنیم؟

استفاده از لنزهای واید برای عکاسی پانوراما مناسب نیست. اعوجاج اپتیکی ذاتی لنزهای واید،می تواندپروسه کنار هم قرار دادن چند عکس برای تولید پانوراما را خراب کند. یک لنز استاندارد یا یک لنز تله فوتو با فاصله کانونی کوتاه انتخاب کنید مثلا لنزی با فاصله کانونی بین ۴۰ تا ۱۰۰ میلیمتری به خوبی برایتان کار خواهد کرد، هرچند گاهی اوقات اگر شرایط اجازه دهد، از لنز ۲۰۰ میلیمتری هم می توان استفاده کرد.

کاربرد عکاسی پانورما در تبلیغات

تاثیر گذاری این تکنیک و نیاز آن در هنر عکاسی ، عکاسان صنعتی را نیز بر آن داشت که در عکس های خود از این هنر استفاده کرده و عکس هایی خاص تولید نمایند. بدین صورت که گاهی ابعاد یک مکان یا منظره وسیع به گونه ای است که نمی توان آن را بدون فاصله گرفتن از سوژه در یک فریم عکس نشان داد.
مکان هایی از جمله ورزشگاه ها ، پروژه های عمرانی ، مکان های تفریحی ، کارخانجات بزرگ ، کارگاه های تولیدی و سایر مکان هایی از این دست از تکنیک عکاسی پاناروما استفاده می شود.
برای نشان دادن وسعت اینگونه مکان ها نیاز به تکنیکی است که علاوه بر پرشکوه نشان دادن مجموعه بتواند وسعت ابعادی آنجا را نیز در یک قطع عکس نشان دهد.
در عکاسی پانوراما ، عکاس با ظرافت و حساسیتی بسیار بالا اقدام به برداشتن فریم به فریم به صورت متوالی از آن مکان اقدام به عکاسی نموده و درنهایت با تلفیق فریم ها عکسی وسیع و زیبا خلق می نماید و گاهی نیز بسته به نوع حسایت هدف عکاسی شده ساعت ها عکاسی پانوراما به طول خواهد انجامید و با عکاسی
از تمام زاویه دید هدف ، عکسی بسیار وسیع و شگرف خلق می گردد . معمولا در عکاسی پانوراما عکس هایی کشیده و بسیار زیبا و خاصی خلق می گردد. در عکاسی پانوراما به دلیل آنی نبودن نتیجه کار ( عکس نهایی پس از ادیت تک به تک فریم ها در فرایندی پیچیده و با استفاده از نرم افزارهای خاص خلق می گردد) بسیار وابسته به مهارت و تجربه عکاس است و چنانچه زوایا و فریم ها به صورت صحیح عکاسی نشود در نهایت نتیجه ای در بر
نخواهد داشت و عکسی بدست نخواهد آمد و گاهی بخصوص در عکاسی صنعتی بسیار اتفاق افتاده است که باتوجه به هزینه های انجام شده و صرف وقت بسیار ، نتیجه کار مطلوب نبوده و ضررهایی به کارفرما وارد شده است.

کیفیت نور
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید
تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757