عکاسی معماری

عکاسی معماری

مهم نیست که چه موضوعاتی را عکاسی می‌کنید، شما با داشتن تجربیات زیاد در زمینه عکاسی می توانید عکاسی معماریرا انجام دهید. با این حال، عکاسی معماری سبکی منحصر به فرد است که لازمه آن این است آشنایی کاملی با خطوط و اشکال هندسی داشته باشید.

دوربین و تجهیزات

مهم نیست که کدام تصاویر را می‌خواهید ثبت کنید، اولین چیزی که بسیاری از عکاسان به آن توجه دارند تجهیزات لازم برای عکاسی است. شما می‌توانید عکس‌های خوبی با هر گونه تجهیزات بگیرید، اما لوازم دیگری وجود دارد که قطعا بهتر از بقیه کار می‌کند.

لوازم پشتیبانی

به همراه داشتن تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی های معماری در واقع نوعی پشتیبانی است که برای عکاسی حرفه ای انجام می پذیرد. این کار به شما کمک می‌کند تا عکس‌های روشن و شارپ را حتی در ساختمان‌های تاریک، یا برای عکس‌های شب در بیرون از خانه بگیرید. حتما از یک سه پایه استفاده کنید. اما ممکن است در برخی از مکان ها محدودیت هایی برای استفاده از سه پایه وجود داشته بنابراین شما باید چیز دیگری را انتخاب کنید که در چنین محیط‌های محدود کننده کار می‌کند.

لنز

همان طور که برای هر ژانر عکاسی استفاده از لنز مهم است، در عکاسی معماری اهمیت آن دوچندان خواهد شد. لنزهای واید به شما اجازه می‌دهند بر وسعت یک فضای داخلی تاکید کنید.

عکس های معماری را محدود به فضاهای خاص نکنید. این عکس ها می‌توانند در هر فاصله کانونی گرفته شوند. اگرچه لنزهای واید محبوب‌تر هستند توصیه ما این است که یک لنز تله فوتو را همیشه به همراه داشته باشید تا بتوانید تمرکز لازم را روی جزییات کوچک داشته باشید.

نحوه استفاده از خطوط در عکاسی
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

کار کردن با نور

عکاسی در نور بسیار عالی است. زمانی که عکس‌های معماری می‌گیرید، بهترین راه برای گرفتن یک تصویر خوب، ایجاد بیش‌ترین نور در صحنه شما است.

در ساختمان‌های مدرن، معمار به احتمال زیاد تلاش زیادی در شکل و ظاهر نور می‌کند و شما هیچ مشکل بزرگی نخواهید داشت. ساختمان‌های قدیمی‌تر ممکن است کارساز نباشند، اما مثل همیشه، بستگی به مکان دارد.

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757