نگهداری عکس

نگهداری عکس

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه اقدام به نگهداری عکس و عکس ها کنید؟

این موضوع چالشی است که همه ی عکاسان همیشه داشته اند. نگهداری عکس موضوعی است که نه تنها برای عکاسان حرفه ای یا کسانی که شغل عکاسی دارند بلکه برخی از مردم عالی را نیز دچار تردید و دلشوره می کند.
همانطور که می دانیم هر کسی برای خود یک گوشی شخصی مجهز به دوربین عکاسی دارد. دوربین های روی گوشی ها ما رابه این وا می دارند که در موقعیت های مختلف اقدام به عکاسی کنیم. نگهداری عکس های گرفته شده همواره یک چالش برای ما بوده است.
برخی از ما عکس ها را روی دی وی دی یا لوح فشرده نگهداری می کنیم و برخی روی لپ تاب شخصی و برخی در حافظه های جانبی.
ما در این مقاله به چهار اولویت برای نگهداری عکس می پردازیم.

نگهداری عکس در iCloud

iCloud یک نرم افزار همیشگی برای دارندگان دستگاههای تولیدی مختلف آیفون . شما برای نگهداری از عکس از یک فضای رایگان و بعد پولی استفاده می کنید و می توانید این فضا را به صورت هوشمند بین دستگاههای دیگر به اشتراک بگذارید. اختصاصی بودن این نرم افزار از معایب آن است.

نگهداری عکس در Google Photos

اما شاید شما از گوشی آیفون استفاده نکنید یا از دوربین های حرفه ای و دیجیتال استفاده می کنید. پیشنهاد بعدی ما Google Photos است.
Google Photos یک نرم افزار تحت وب است و همانند iCloud عمل می کند.
شما می توانید تا یک حجم معین به صورت رایگان اقدام به نگهداری عکس خود کنید این نرم افزار قدرتمند می تواند رقیب خوبی برای iCloud یا onedrive یا dropbox باشد. البته باید بدانیم این نرم افزار قابلیت پشتیبانی از ios و android را به صورت کامل دارد. نگهداری عکس در این فضا بسیار جالب و شبیه یک آلبوم عکاسی است.

درک و نحوه نورسنجی های دیجیتال
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

نگهداری عکس در  Dropbox

اما اگر به مدت های قبل برگردیم به یک یار وفادار می رسیم، بله dropbox برای ذخیره عکس بسیار کارآمد است و این نرم افزار قدیمی تر از گوگل و آیفون می باشد این نرم افزار به شما ۳ گیگ فضا داده و برای داشتن فضای بیشتر می بایست هزینه کنید. در یک بخش از این نرم افزار فضای اختصاصی برای نگهداری عکس وجود دارد.

نگهداری عکس در هارد اکسترنال

اما یک نکته وجود دارد به علت کاهش بهای پول ملی ایران شاید برای ما استفاده از نرم افزار های پولی و آن هم پرداخت ماهیانه به دلار زیاد به صرفه نباشد کاری که عموم عکاسان حرفه ای برای ذخیره عکس از آن استفاده می کنند هارد های اکسترنال است که در مقالات بعدی در باره آن توضیح بیشتری خواهیم داد.

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757