عکاسی HDR

عکاسی HDR

عکاسی HDR یک تکنیک در عکاسی است که شما یا آن را انجام می دهید یا اینکه از آن نفرت دارید ممکن است شما عاشق عکس گرفتن در هنگام غروب و طلوع خورشید باشید، که به این معنی است که اغلب صحنه‌هایی که با آن‌ها مواجه می شوید تفاوت زیادی دارند و در نتیجه محدوده دینامیکی بالایی دارند. بسته به عکس، ممکن است تقریبا غیر ممکن باشد که یک تصویر متعادل از یک نوع عکاسی HDR را ایجاد کند، اگرچه روش‌های مختلفی برای ترکیب نوردهی ها با نتایج متفاوت وجود دارد، که برخی طبیعی‌تر از بقیه هستند.

در ادامه چند روش تولید عکس های HDR را توضیح خواهیم داد.

ترکیب آنی

از این روش برای استفاده در چشم‌انداز درخشان انجام می پذیرد و باید گفت که این یکی از ساده‌ترین روش‌های توضیح داده‌شده در اینجا است. این کار اساسا شامل کپی کردن لایه زیرین و چسباندن آن بر روی ماسک لایه بالایی است. شما می‌توانید از این برای ترکیب هر نوع تصاویر استفاده کنید. اگرچه این کار سریع و ساده است، اما ممکن است همیشه نتایج خوبی نداشته باشد.

اعمال تصویر

در نگاه اول، ممکن است شبیه یک ترکیب لحظه‌ای باشد اما روش پشت آن واقعا پیچیده‌تر است. مشابه این تکنیک در بالا، مخلوط کردن همه برای شما توسط نرم‌افزار انجام می‌شود اما با نتایج امیدبخش تر نسبت به ترکیب آنی است.

آزادی عمل

از نام تیتر مشخص است که شما هیچ محدودیتی ندارید و هیچ انتخابی برای ساختن اینجا وجود ندارد. تنها کاری که می‌کنید این است که روی لایه بالایی با یک برس سیاه یا سفید رنگ، بسته به این که یک ماسک لایه سفید یا یک ماسک لایه سیاه اضافه کرده‌اید، رنگ بکشید. این تکنیک در صورتی مناسب است که تصاویری که می‌خواهید با آن‌ها ترکیب شود، یک افق نسبتا صاف و بدون پیچیدگی داشته باشد.

عکاسی هوایی در کرج
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

محدوده رنگ

این یک تکنیک عالی  در صورتی که آیا زمینه‌هایی که می‌خواهید انتخاب کنید، رنگ مشابهی دارندیا خیر . برخلاف تکنیک‌های ترکیب که در بالا توضیح داده شد، انتقال در تصویر می‌تواند تا زمانی پیچیده باشد که رنگ‌ها نسبتا یکنواخت باشند.

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757