عکاسی پانورامیک

عکاسی پانورامیک

این تکنیک شامل دو بخش است  عکاسی از یک صحنه با استفاده از یک دوربین و سپس با استفاده از نرم‌افزار ویژه برای تراز کردن و به هم چسباندن آن تصاویر به هم برای ایجاد یک تصویر پانورامیک (panoramic) در این مقاله شما بیشتر با این نوع عکاسی آشنا خواهید شد.

ممکن است شما بارها به مکانی رفته باشید که بسیار زیبا و دلنشین بوده است. شما آن منظره را با تکان دادن سر می توانید کامل ببینید و حتی اگر یک دوربین حرفه ای نیز داشته باشید می توانید از آن منظره زیبا فیلم بگیرید. اما آیا راهی وجود دارد که از آن فیلم را به عنوان یک عکس چاپ نمایید.

عکاسی پانورامیک چیست؟

عکاسی پانورامیک، که به عنوان عکاسی با فرمت گسترده هم شناخته می‌شود، یک تکنیک خاص است که چندین تصویر را از یک دوربین به هم متصل می‌کند تا یک عکس عریض (عمودی یا افقی)ایجاد کند. واژه “پاناروما” به معنای “همه بینایی” در ابتدا از هنرمندانی سرچشمه می‌گرفت که می‌خواستند چشم‌انداز وسیعی از یک منظره را ثبت کنند، نه فقط یک قسمت خاص از آن.

اولین عکس پانوراما با ساده کردن نسخه‌های چاپی از فیلم ساخته شد، که خیلی خوب پخش نشد. با اختراع محاسبات شخصی، پیشرفت در نرم‌افزار رایانه‌ای و عکاسی دیجیتال، اکنون راحت‌تر می توان تصاویر دیجیتالی را با استفاده از نرم‌افزار تخصصی بدست آورد. در حقیقت، با استفاده از یک تکنیک عکاسی مناسب و تجهیزات پانورامیک، این امکان وجود دارد که تصاویر پانورامای (panoramas) نزدیک کاملی را در راه‌حل‌های بسیار بلند ایجاد کنیم. برخی از عکاسان حتی صدها تصویر با رزولوشن بالا را بهم وصل می کنند تا تصاویر پانورامای گیگاپیکسلی ایجاد کنند. امروزه، عکاسی پانورامیک دیجیتال نه تنها در میان عکاسان منظره، بلکه در میان عکاسان صنعتی و تبلیغاتی نیز بسیار محبوب و رایج است.

انتخاب یک عکاس برای عکاسی صنعتی
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

در حالی که واژه “پاناروما” به طور طبیعی در نظر گرفته می‌شود که این یک تصویر افقی یا عمودی خواهد بود، اما لزوما نباید اینگونه باشد. اگر شما چندین عکس به هم وصل کنید و تبدیل به یک تصویر مربعی شود، باز هم آن را یک تصویر پانورامیک با رزولوشن بالا در نظر می‌گیریم.

 

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757