عکاسی هوایی

عکاسی هوایی به یک نوع از زیر مجموعه های عکاسی گفته می شود. در عکاسی هوایی به صورت مستقیم از سطح زمین عکس برداری می شود. در گذشته عکاسی هوایی کمی پیچیده و مشکل بود به همین منظور استفاده از این روش مرسوم نبود اما هرچه به زمان حال نزدیک شدیم دستگاه های پیشرفته تری برای این حوزه تولید شد و توجهات به سمت عکس برداری هوایی بیشتر شد.

از دیرباز عکاسی هوایی در بین عکاسان رواج داشت البته نه به گستردگی زمان حال اما به حال انجام می گرفت. در زمان هایی که انسان توانست پرواز کند در پی آن بود که بخشی از این پرواز را بادیگران به اشتراک بگذارد و حس پروزا را در آن هایی که توانیی پرواز را نداشتند نشان دهد.

در ابتدا از عکاسی هوایی برای مقاصد نظامی استفاده می شد و بیشتتر برای نشان دادن محل دشمنان کاربردی داشت. آن ها این کار را که با خطرات زیادی نیز به همراه بود به بهترین نحو انجام می دادند.

در ادامه با پیشرفته تر شدن صنعت عکاسی و ساخت لنزهای با کیفیت از عکاسی هوایی برای نقشه برداری استفاده می شد و روشی شد برای مرزبندی های کشور ها و شهرهای مختلف جهان.

عکاسی هوایی تبلیغاتی و صنعتی

با پیشرفت تکنولوژِی در صنعت عکاسی و همچنین هوایی در سال های گذشته شاهد ورود عکاسی صنعتی به عرصه تبلیغات بوده ایم.  با آمدن دستگاه هایی مانند هلی شات و پهباد و … کار بسیار راحت تر و با کیفیت تر از قبل برای عکاسی هوایی پیش می رود.

اگربخواهیم یک دسته بندی کلی داشته باشیم عکس برداری هوایی نوعی عکاسی تبلیغاتی به حساب می آید چرا که کاربردهای زیادی که در عکاسی تبلیغاتی وجود دارد عکس برداری هوایی آن را به ارث برده است.

هر فرد تجاری می‌داند که تبلیغات و بازاریابی برای هر کسب‌ وکار ضروری است و داشتن یک استراتژی موثر ضروری است. چه کسب‌ وکار شما گردشگری، طراحی وب، املاک و یا خود تبلیغات باشد، شامل عکاسی هوایی در استراتژی بازاریابی تان می‌تواند به شما یک مزیت بدهد.

اگر شما به ارتقا برند خود، یکی از فعالیت‌های بازاریابی ، یا صرفا ایجاد چاپ جدید علاقه دارید، عکسبرداری هوایی یک چشم‌ انداز کامل و کاملا متفاوت ارائه می‌کند که از طریق عکاسی از زمین سنتی فراهم نمی‌شود.

در مشاغلی که با خرید و فروش املاک و زمین سر و کار دارند استفاده از عکاسی هوایی می تواند یک مزیت و برتری نسبت به سایر رقبا باشد. تصور کنید یک مشتری از موقعیت زمینی که قرار است بخرد بی خبر است اما با دیدن عکس هوایی آن منطقه می تواند برای خرید بهتر تصمیم گیری نماید.

در برخی از شرکت های تولیدی بسیار بزرگ که سوله های متعددی در آنجا است می توان به خوبی از عکاسی هوایی استفاده نمود .حتی در داخل سوله ها نیز می توان برای عکاسی اط ماشین آلات صنعتی از عکاسی هوایی استفاده نمود. عکاسی هوایی می تواند نقاط کور کارخانه ها را بررسی و عکاسی نمود و برای تغییرات احتمالی آن قسمت ها را در نظر گرفت.

عکاسی هوایی توسط پهباد

در سال های گذشته استفاده از پهبادها افزایش زیادی داشته است . پهباد ها برای مقاصد نطامی و بررسی های شهری به کار برده می شوند. عکاسی هوایی توسط پهبادها به خاطر پرواز آن ها در فاصله های زیاد می تواند متفاوت از عکاسی هوایی معمولی باشد. از این عکاسی همانطور که قبلا نیز اشاره شد در نقشه برداری ها و مقاصد نظامی به کار برده می شود.

عکاسی هوایی توسط هلی شات

عکاسی با هلی شات برعکس عکاسی با پهباد در ارتفاع پایین تر انجام می شود. با توجه به طول پرواز هلی شات این نوع عکاسی بیشتر به سوی عکاسی صنعتی و یا عکاسی تبلیغاتی سوق داده می شود. عکاسی هوایی صنعتی می تواند قدرت و بزرگی مجموعه شما را به رخ رقیبان بکشاند و ثلابت شما بیشتر نشان دهد.

عکسبرداری هوایی می تواند کار پر چالش باشد اگر شما از یک گروه حرفه ای برای انجام این کار استفاده نکرده باشید به همین خاطر شما باید با یک گروه حرفه ای کار کنید.

برخی از عکاسان حرفه ای طبیعت برای عکاسی های هوایی به نقاط مرتع می روند و با دوربین خود این کار انجام می دهند. آن ها برای ثبت برخی از تصاویر ممکن است روزهای زیادی صبر نمایند تا شرایط عکاسی مهیا شود و بهترین عکس را ثبت نمایند.

مشکلات عکاسی هوایی

شاید یکی از اصلی ترین مشکلات این ژانر عکاسی تغییر آب و هوا باشد بطوریکه وقتی هوا ابری باشد و یا بارانی باشد عملا کار عکاسی هوایی بیهوده خواد بود. حتی در بعضی مواقع انجام عکاسی هوایی غیر ممکن باشد.

شرایط نور در این ژانر بسیار مهم و حیاتی است چون عکاسی باید در شرایط نوردهی کامل انجام شود تا بتوان از همه ظرفیت استفاده کرد. عکاسی هوایی مستلزم یک هوای صاف و آفتابی است تا بهترین عکس را ثبت نمود.

البته باید این نکته ار در نظر گرفت که کار عکسبرداری هوایی یک کار بسیار سخت و پر چالش است و افراد مبتدی نمی توانند به بهترین شکل این کار را انجام دهند. همچنین باید تجهیزات و امکانات بیشتری را در اختیار داشت تا بتوان عکس های با کیفیت را ثبت نمود.

سخن آخر

در این نوع عکاسی باید با حضور در منطقه عکس برداری تمام زاویه های منطقه را بررسی کرد و بهترین زاویه را برای عکس برداری انتخاب کرد شاید به صورت تئوری یک کار ساده و پیش پا افتاده به نظر آید ولی در حقیقت این کار بسیار سخت و پیچیده است ، چرا که زاویه های عکاسی هوایی باید به گونه ای باشد که دید وسیع و با کیفیت و همچینین دقیقی را از منطقه به وجود آورد و این کار نیازمند علم و دانش دقیق و سرشاری از این روش عکس برداری است

کرج تیزر این افتخار را دارد که عکاسی هوایی در کرج را با استفاده از دستگاه های پیشرفته و جدید به شما ارئه دهد ، همچنین گروه عکاسی کرج تیزر با دانش بسیار بالا در این بخش از عکاسی سعی بر این دارند که بهترین و باکیفیت ترین خروجی را در عکاسی هوایی در کرج انجام دهند

تماس