عکاسی هوایی

عکاسی هوایی

عکاسی هوایی به یک نوع از زیر مجموعه های عکاسی گفته می شود. در آن به صورت مستقیم از سطح زمین عکس برداری می شود. در گذشته عکاسی هوایی کمی پیچیده و مشکل بود به همین منظور استفاده از این روش مرسوم نبود اما هرچه به زمان حال نزدیک شدیم دستگاه های پیشرفته تری برای این حوزه تولید شد و توجهات به سمت عکس برداری هوایی بیشتر شد.

از دیرباز این نوع عکاسی در بین عکاسان رواج داشت البته نه به گستردگی زمان حال اما به حال انجام می گرفت. در زمان هایی که انسان توانست پرواز کند در پی آن بود که بخشی از این پرواز را بادیگران به اشتراک بگذارد و حس پروزا را در آن هایی که توانیی پرواز را نداشتند نشان دهد.

در ابتدا از عکاسی هوایی برای مقاصد نظامی استفاده می شد و بیشتر برای نشان دادن محل دشمنان کاربردی داشت. آن ها این کار را که با خطرات زیادی نیز به همراه بود به بهترین نحو انجام می دادند.

در ادامه با پیشرفته تر شدن صنعت عکاسی و ساخت لنزهای با کیفیت برای نقشه برداری استفاده می شد و روشی شد برای مرزبندی های کشور ها و شهرهای مختلف جهان.

عکاسی هوایی تبلیغاتی و صنعتی

با پیشرفت تکنولوژِی در صنعت عکاسی و همچنین هوایی در سال های گذشته شاهد ورود عکاسی صنعتی به عرصه تبلیغات بوده ایم.  با آمدن دستگاه هایی مانند هلی شات و پهباد و … کار بسیار راحت تر و با کیفیت تر از قبل پیش می رود.

اگربخواهیم یک دسته بندی کلی داشته باشیم عکس برداری هوایی نوعی عکاسی تبلیغاتی به حساب می آید چرا که کاربردهای زیادی که در عکاسی تبلیغاتی وجود دارد عکس برداری هوایی آن را به ارث برده است.

هر فرد تجاری می‌داند که تبلیغات و بازاریابی برای هر کسب‌ وکار ضروری است و داشتن یک استراتژی موثر ضروری است. چه کسب‌ وکار شما گردشگری، طراحی وب، املاک و یا خود تبلیغات باشد، شامل عکاسی هوایی در استراتژی بازاریابی تان می‌تواند به شما یک مزیت بدهد.

اگر شما به ارتقا برند خود، یکی از فعالیت‌های بازاریابی ، یا صرفا ایجاد چاپ جدید علاقه دارید، عکسبرداری هوایی یک چشم‌ انداز کامل و کاملا متفاوت ارائه می‌کند که از طریق عکاسی از زمین سنتی فراهم نمی‌شود.

در مشاغلی که با خرید و فروش املاک و زمین سر و کار دارند استفاده از عکاسی هوایی می تواند یک مزیت و برتری نسبت به سایر رقبا باشد. تصور کنید یک مشتری از موقعیت زمینی که قرار است بخرد بی خبر است اما با دیدن عکس هوایی آن منطقه می تواند برای خرید بهتر تصمیم گیری نماید.

در برخی از شرکت های تولیدی بسیار بزرگ که سوله های متعددی در آنجا است می توان به خوبی از عکاسی هوایی استفاده نمود .حتی در داخل سوله ها نیز می توان برای عکاسی از ماشین آلات صنعتی از آن استفاده نمود. عکاسی هوایی می تواند نقاط کور کارخانه ها را بررسی و عکاسی نمود و برای تغییرات احتمالی آن قسمت ها را در نظر گرفت.

عکاسی هوایی توسط پهباد

در سال های گذشته استفاده از پهبادها افزایش زیادی داشته است . پهباد ها برای مقاصد نطامی و بررسی های شهری به کار برده می شوند. عکاسی هوایی توسط پهبادها به خاطر پرواز آن ها در فاصله های زیاد می تواند متفاوت باشد. از این عکاسی همانطور که قبلا نیز اشاره شد در نقشه برداری ها و مقاصد نظامی به کار برده می شود.

عکاسی توسط هلی شات

عکاسی با هلی شات برعکس عکاسی با پهباد در ارتفاع پایین تر انجام می شود. با توجه به طول پرواز هلی شات این نوع عکاسی بیشتر به سوی عکاسی صنعتی و یا عکاسی تبلیغاتی سوق داده می شود. عکاسی هوایی صنعتی می تواند قدرت و بزرگی مجموعه شما را به رخ رقیبان بکشاند و ثلابت شما بیشتر نشان دهد.

عکسبرداری هوایی می تواند کار پر چالش باشد اگر شما از یک گروه حرفه ای برای انجام این کار استفاده نکرده باشید به همین خاطر شما باید با یک گروه حرفه ای کار کنید.

برخی از عکاسان حرفه ای طبیعت برای عکاسی های هوایی به نقاط مرتع می روند و با دوربین خود این کار انجام می دهند. آن ها برای ثبت برخی از تصاویر ممکن است روزهای زیادی صبر نمایند تا شرایط عکاسی مهیا شود و بهترین عکس را ثبت نمایند.

عکاسی هوایی به تکنیک برداشت عکس از سطح زمین از نقاط مرتفع گفته می‌شود. این اصطلاح اغلب در مورد عکس‌هایی به‌کار می‌رود که از ارتفاع گرفته شده است.
عکاسی هوایی عبارت است از یک تصویر واقعی از عوارض و خصوصیات ظاهری سطح زمین که توسط هلی کم و یا با استفاده از یک بالابر با ارتفاع حداقل ۳۰ متر از سطح زمین تهیه گردد .
این نوع عکاسی بیشتر برای نمایش عظمت هر چه بیشتر سوژه مورد نظر که اغلب فضاهای کلی کارخانجات صنعتی و یا پروژه های در حال اجرای معماری و یا صنعتی می باشد .

تجهیزات عکاسی هوایی

دوربین‌ها و تجهیزاتی که برای تهیه این نو از عکاسی مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولاً دارای
فاصله کانونی ثابت هستند و عدسی به کار رفته در آنها از نوع متریک می‌باشد.
عدسی متریک به عدسی گفته می‌شود که اعوجاج آن ثابت بوده و از ۲۰ میکرون کمتر باشد.
امروزه عکاسی برای اکثر کارخانجات صنعتی جزو سفارشات اولیه پروژه عکاسی صنعتی
آنها بوده و اغلب در کنار تهیه عکسهای صنعتی و نیز عکاسی خطوط تولید و عکاسی محصولات و قطعات
از عکسهای هوایی نیز جهت کاربردهای مختلف استفاده می نمایند که یکی از این کاربردها به عکاسی معماری نیز برمیگردد.

تاریخچه عکاسی هوایی

تاریخچه استفاده از این مدل از عکاسی در دنیا به اواخر قرن ۱۸ بر می گردد. اولین عکس هوایی گرفته شده در دنیا در سال ۱۸۵۸ بوده است و توسط شخصی به نام نادار انجام شده است.
این عکاسی هوایی توسط دوربینی بوده است که بر روی یک بالن وصل شده و توانسته است اولین عکس های هوایی را بگیرد. بیشتربن استفاده از عکاسی هوایی در طول جنگ های جهانی اول و دوم بوده است.
کاربرد عکس های هوایی در جنگ جهانی اول بیشتر نظامی بوده و برای شناسایی تحرکات دشمن به کار گرفته می شد. در جنگ جهانی دوم نیز علاوه بر استفاده نظامی استفاده های دیگری نیز از این عکس ها می شد.

عکاسی هوایی صنعتی

در تبلیغات، عکاسی هوایی از ارکان اصلی به شمار می رود. این نوع عکاسی باعث می شود مجموعه شما با ابهت تر و جذاب تر نشان داده شود.
اگر برای معرفی برند خود می خواهید از عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی استفاده کنید به شما توصیه می کنیم که از عکاسی هوایی نیز استفاده نمایید.

مشکلات عکاسی هوایی

شاید یکی از اصلی ترین مشکلات این ژانر عکاسی تغییر آب و هوا باشد بطوریکه وقتی هوا ابری باشد و یا بارانی باشد عملا کار این نوع عکاسی بیهوده خواد بود. حتی در بعضی مواقع انجام آن غیر ممکن باشد.

شرایط نور در این ژانر بسیار مهم و حیاتی است چون عکاسی باید در شرایط نوردهی کامل انجام شود تا بتوان از همه ظرفیت استفاده کرد و مستلزم یک هوای صاف و آفتابی است تا بهترین عکس را ثبت نمود.

البته باید این نکته ار در نظر گرفت که کار عکسبرداری هوایی یک کار بسیار سخت و پر چالش است و افراد مبتدی نمی توانند به بهترین شکل این کار را انجام دهند. همچنین باید تجهیزات و امکانات بیشتری را در اختیار داشت تا بتوان عکس های با کیفیت را ثبت نمود.

سخن آخر

در این نوع عکاسی باید با حضور در منطقه عکس برداری تمام زاویه های منطقه را بررسی کرد و بهترین زاویه را برای عکس برداری انتخاب کرد شاید به صورت تئوری یک کار ساده و پیش پا افتاده به نظر آید ولی در حقیقت این کار بسیار سخت و پیچیده است، چرا که زاویه ها باید به گونه ای باشد که دید وسیع و با کیفیت و همچینین دقیقی را از منطقه به وجود آورد و این کار نیازمند علم و دانش دقیق و سرشاری از این روش عکس برداری است

کرج تیزر این افتخار را دارد که عکاسی هوایی در کرج را با استفاده از دستگاه های پیشرفته و جدید به شما ارئه دهد، همچنین گروه عکاسی کرج تیزر با دانش بسیار بالا در این بخش از عکاسی سعی بر این دارند که بهترین و باکیفیت ترین خروجی را در کرج انجام دهند

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757