عکاسی صنعتی مواد غذایی

عکاسی صنعتی مواد غذایی

عکاسی صنعتی مواد غذایی در گروه عکاسی تبلیغاتی قرار می گیرد که هدف آن نمایش خدمات و محصول به صورت سحر انگیز و جذاب است ، قبل از شروع عکاسی از مواد غذایی داشتن اطلاعات در مورد دریچه دیافراگم ، سرعت شاتر و تعادل رنگ امری بسیاری ضروری است.

عکاسی از مواد غذایی مستلزم تازگی و رسیده بودنشان است و مهم تر از همه اینکه عاری از هرگونه برند ، لک و یا کبودی باشند.جلوه دادن مواد غذایی مقابل دوربین مثل عکسبرداری از انسانها باید کاملا بی نقص باشد و تصاویر حالتی محسوس داشته باشند. طبیعتا هر عکاس در دوره فعالیت خود از غذاها نیز عکس برداری می کند. نکته ای که در مورد عکس برداری از غذا باید بدانیم این است که عکس باید حس طعم و مزه غذا را به بیننده منتقل کند.

عکاسی از سوژه ها و مواد غذایی کار چندان آسانی نمی تواند باشد و به تلاش زیاد ، خلاقیت و رعایت اصول فنی و هنری بسیار زیادی نیاز خواهد داشت . یک عکاس خوب ، به طور معمول دوربین و لنز متناسب با نوع کار و سوژه مورد عکاسی را انتخاب می کند و از این روی در سبک عکاسی از مواد غذایی نیز می بایست لنز و دوربین مناسب برای انجام این کار را انتخاب نمود.

گاهی اوقات برای خلق یه ترکیب بندی مناسب در عکاسی صنعتی مواد غذایی یا عکاسی تبلیغاتی مواد غذایی اجزا تصویر مانند بشقاب ، قاشق ، چنگال ، دستمال سفره خاص در جذابیت تصویر بسیار مهم است می توانید با سرچ کردن دستور العمل آشپزی غذایی ساده و خوشمزه را پیدا کنید ، غذای مورد نظر مثلا ماهی است که در بشقاب به همراه گوجه و گیاه های خوش رنگ تزئین گردد .

برای نورپردازی مواد غذایی نور پخش کنند را پشت سوژه قرار دهید به نورهای اضافی فیل لایت نیاز داریم بنابرین رفلکتور نقره ای در یک طرف و یک فون سفید را در سمت دیگر قرار دهید تا در جلو و کناره های بشقاب به اندازه کافی نور داشته باشیم .

فاصله ابر کانونی در عکاسی (هایپرفوکال)
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

عکاسی صنعتی از مواد غذایی بسیار مهم و پیچیده است و به صبر و ظرافت کاری زیادی بستگی دارد.

در خصوص عکاسی صنعتی مواد غذایی در کرج باید به این نکته توجه داشت ، اگر از ظروف شیشه استفاده می شود می بایست تازه باشد
چرا که بهترین زمان عکاسی صنعتی در کرج از اینگونه محصول هر چند دارای نگهدارنده باشند همان روزهای اول است.
عکاسی صنعتی در این شاخه به جنس بسته بندی و حتی لیبل برچسبی و ویا کیفیت ظروف تا حدودی بستگی دارد.اگر ما بخواهیم از ظروف پلاستیکی عکاسی کنیم که کمترین انعکاس نور را دارند
بهتر از ضمن اطمینان از تمیزی و زیبایی جعبه یا بسته بندی به نوع لیبل دقت کنیم.

اما اگر از ظروف شیشه استفاده می کنیم عدم انعکاس بیش از حد باید ملاک عکاسیمان باشد در برخی از این نوع محصول ها درب های فلزی یا آلومینوم استفاده می شود که به نورپردازی روی درب نیز باید دقت کرد.

اما برخی از این محصولات در بسته بندی های کاغذی نگهداری و تولید می گردند که حفظ زاویه های عکاسی و دقت به پرسپکتیو آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اگر شما صاحب یک شرکت مواد غذایی باشید حتما می دانید محصول شما به دلیل اینکه جز کالاهای مصرفی خوراکی می باشد از طرف مشتریانتان به طور جدی رسد و آنالیز می گردد ، البته ما به کیفیت محصول شما کاری نداریم که می دانیم محصول شما یک محصول با کیفیت و دوس داشتنی است . نکته مهم بسته بندی و کیفیت چاپ بسته بندی محصولتان است.

اگر می خواهید در دل مشتریان نفوذ کنید با یک طراحی خوب که توسط تیم طراحی ما نیز قابل اجراست به سراغ یک چاپ حرفه ای بروید و بعد از گرفتن یک عکس صنعتی زیبا یا یک عکس تبلیغاتی زیبا از عکاسی صنعتی مواد غذایی منتظر فروش چشم گیر محصولتان بمانید.

گروه عکاسی کرج تیزر آمادگی جهت هر گونه مشاوره در خصوص طراحی و ساخت تیزر و عکاسی صنعتی را دارد.

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757