عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی بسیار متفاوت از عکاسی معمولی یا پرتره است.

چه چیزی آن را متفاوت می کند؟ چه باید بکنی؟ کجا باید شات کنی؟ در اینجا چند نکته برای شروع در جستجوی جهان شگفت انگیز عکاسی خیابانی وجود دارد.

عکاسی خیابانی چیست؟

عکاسی خیابانی نوعی هنر عکسبرداری از تصاویر است. هدف این است که عکس هایی از احساسات و رفتار روزمره یا واکنش مردم و یا حتی بخشی از سبک زندگی و استایل و فرهنگ و آداب و رسوم منطقه ای به صورت واقع گرایانه به تصویر کشیده شود.
برخلاف عکاسی در سبک های مختلف این سبک از عکاسی به شما این امکان را می دهد تا به صورت تصادفی تصویر برداری کنید. سوژه ها روزمرگی های مردم است سوژه ها بنا ها و اقلیم یک مرزو بوم است.

۱- برای عکاسی خیابانی کجا باید بروید:

برای انتخاب یک منطقه برای عکاسی شاید اولی جایی که به ذهنتان می آید رفتن به جاههای شلوغ باشد. اما این کار درستی نیست عکاسی خیابانی در منطقه ای شلوغ کار شما را کمی سخت می کند. مگر اینکه در نقطه ای کور مستقر شده باشید.
به این فکر کنید که در یک خیابان معمولی ، پارک یا یک منطقه تاریخی هم می توانید عکس های خوبی بگیرید. یکی از مناطقی که بارها توسط عکاسان ایرانی عکاسی شده است بازار تهران است،
این منطقه از تهران پر از سوژه های زیباست. اما گرفتن یک عکس زیبا کار بسیار راحتی نیست. یا مثلا وقتی کنسرت خیابانی می بینید هم می توانید از آن به نحو جالبی عکاسی کنید.
در تهران و کرج و یا بیشتر کلانشهر های ما کافه ها بسیار زیادند و شما می توانید از لحظه های غم و شادی مردم هم عکاسی کنید. این عکس ها بیشتر اوقات برای استفاده و به اشتراک گذاشتن در اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرند.

فتوگرام و فتوگرام ديجيتال
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

۲- ترس را فراموش کنید:

غیر از انتخاب مناطق غیر مجاز ، اطراف شما پر است از سوژه های عکاسی . برای اینکه قدم اول را بردارید از محله یا کوچه و یا منطقه خود شروع کنید. محیط دانشگاه شما نیز می تواند جذاب باشد.

۳- دوربین خود را تنظیم کنید:

وقتی در فضای مربوط به عکاسی قرار گرفتید دوربین خود را در حالت آماده به کار قرار دهید. بهتر است از لنز زوم استفاده کنید. به جای صرف و اتلاف وقت برای تنظیم دوربین به دنبال یک لوکیشن خوب باشید . مناطق تاریخی ، مذهبی (مثل دهه محرم) یا مراکز تفریحی انتخاب بسیار جالبی برای عکاسی خیابانی است.

تماس