عکاسی خودرو

عکاسی خودرو

عکاسی خودرو، یکی از دشوارترین شاخه های عکاسی صنعتی است. ما در عکاسی خودرو به عنوان شاخه ­ای از عکاسی صنعتی با یک غول بزرگ صنعتی روبرو هستیم که باید به شکلی زیبا به نمایش در آمده و حس منحصر بفردی را به بیننده این عکس صنعتی منتقل کند. درست است که زیبایی خود خودرو کمک بزرگی در جذابیت این عکس صنعتی می کند اما این به آن معنی نیست که کار ساده ای پیش­رو است. عکاسی خودرو راه و روش خاص خود را دارد.
نورپردازی، رنگ، تصویر، زاویه مواردیست که می بایست برای ثبت یک عکس صنعتی در کرج به صورت حرفه ای و اصولی از یک خودرو شکل گیرد. متاسفانه در کشور ما بسیار اتفاق می افتد که عکاسی خودرو بدون درنظر گرفتن نکات کلیدی انجام گرفته و نتیجه قابل قبولی را درپی نداشته است.

اصول عکاسی خودرو

تنظیمات اولیه‌ را درست انجام دهید

فرقی نمی‌کند سوژه‌ی عکاسی شما چیست. ابتدا باید مطمئن شوید که تنظیمات شما درست هستند. حتماً با فرمت RAW عکاسی کنید، به این شکل خواهید توانست در صورت نیاز تغییرات موردنظرتان را بعداً بر روی عکس اِعمال کنید. تراز سفیدی را به‌درستی تنظیم کنید تا رنگ‌های عکس طبیعی ثبت شوند.
سعی کنید از کمترین ایزوی ممکن استفاده کنید تا نویز را به حداقل برسانید و گستره‌ی دینامیکی وسیع‌تری در اختیار داشته باشید.
حتماً در حالت دستی عکاسی کنید، به این شکل خواهید توانست تمامی فاکتورهای نوردهی را در اختیار داشته باشید.

عکاسی پانورامیک
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

فاصله‌ی کانونی مناسب را انتخاب کنید

عکاسی از خودرو می‌تواند تا حدودی مانند یک پرتره باشد. چهره‌ی انسان‌های مختلف خصوصیات متفاوتی دارند و می‌توان با استفاده از فواصل کانونی مختلف در این خصوصیات اغراق کرد یا از تأثیر آن‌ها کاست. بعضی‌ها از فاصله‌ی دور و با استفاده از یک لنز تِله زیباتر به نظر می‌رسند، درحالی‌که برخی دیگر در عکس‌های نزدیک جذاب‌تر دیده می‌شوند. همین موضوع در خصوص خودروها نیز صدق می‌کند.

در زمان مناسبی از روز عکاسی کنید

یکی از اشتباهات رایج در عکاسی از خودروها انتخاب زمان اشتباه برای عکاسی است. به‌طورکلی از تابش مستقیم آفتاب دوری کنید. بهترین زمان عکاسی چند دقیقه بعد از طلوع آفتاب یا چند دقیقه قبل از غروب آفتاب است. در این حالت نوری نرم و یکدست را در اختیار خواهید داشت. روزهای ابری نیز می‌توانند برای عکاسی از خودرو مناسب باشند.

حواستان به انعکاس نور باشد
در حال حرکت عکاسی کنید
حواستان به پس‌زمینه باشد
تنها از ارتفاع نرمال عکس نگیرید
وارد جزئیات شوید
شب‌هنگام و با استفاده از نور مصنوعی عکاسی کنید
منظره را به‌درستی انتخاب کنید

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757