عکاسی انتزاعی

عکاسی انتزاعی

عکاسی انتزاعی چیست؟

عکاسی انتزاعی شاخه ای از عکاسی است که با حذف کردن برخی از ویژگی های سوژه به مهم جلوه دادن برخی سوژه ها اشاره می کند. در شاخه ی هنر دو نوع انتزاعی وجود دارد یکی بیان موضوعی که در دنیای واقعیت وجود ندارد و دومی حذف برخی از ویژگی های یک سوژه که در عکاسی انتزاعی مورد دوم قابل اجرا می باشد.

در این نوع عکاسی با تاکید و یا اصطلاحا زووم روی یک موضوع از سوژه یا بهتر بگوییم تاکید بر بخشی از موضوع عکاسی تصویر زیبا و متفاوتی را ارائه می دهد.
در علم عکاسی به عکاسی انتزاعی عکاسی آبستره هم گفته می شود. مردم بیشتر درک و برداشت متفاوتی از عکاسی انتزاعی دارند
چرا که در عکاسی انتزاعی تاکید بر فرم و رنگ و برخی از سوژه تاکید دارد . طبیعی است که برداشت مردم متفاوت باشد. هنر عکاسی انتزاعی هنر متفاوت دیده شدن است . در عکاسی انتزاعی مردم چیزی را می بینند که قبلا نمی دیدند ویا از آن زاویه نمی دیدند.

در این نوع عکاسی قانون خاصی وجود ندارد و هر عکسی که در نهایت اشاره به بخشی از سوژه کند و خاص به نظر برسد را عکس انتزاعی می گویند.
عکاسان مطرح دنیا در در این عکاسی فعالیت داشته اند تعریف های مختلفی از این نوع عکاسی داشته اند.
اگر بخواهیم شفاف تر توضیح بدهیم باید بگوییم عکاسی انتزاعی همانند سایر شاخه ها مثل عکاسی صنعتی و عکاسی پرتره و غیره سلیقه ای می باشد و هر عکاسی می تواند تابع سلیقه ی خود عمل کند.

کیفیت یک تصویر خوب
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

برخی معتقدند که در این نوع عکاسی می بایست از خطوط و منحنی و بافت اجسام یا اشیاء یا موجودات استفاده شود که این خطوط و منحنی می تواند با توجه به رنگ ها هم باشد. نکته ی مهم در عکاسی از نوع انتزاعی ایجاد یک مکث تامل برانگیز بر بیننده است ، احساسی که انسان را به تفکر وادار می کند. اما یکی از دلایل جذابیت این نوع عکس های همان متفاوت بودن زاویه دید است. عکس های انتزاعی را هر جا و مکانی می توان گرفت. این عکس ها می توانند در خانه شما یا در کارگاه تولیدی یا خیابان های شهر گرفته شود.

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757