عکاسی از ابرها

عکاسی از ابرها

طبیعت اغلب با فرصت‌های باور نکردنی برای عکاسی از طلوع و اشعه خورشید در میان ابر ها به ما پاداش می‌دهد و مناظر خیره‌کننده ای را ایجاد می‌کند. و شما به عنوان عکاس می تواند کار عکاسی از ابر را آغاز کنید.
شما به عنوان یک عکاس منظره، شاید تمایل به روزهای ابری و طوفانی داشته باشید، چون از ابر هایی عکس می‌گیرید که بسیار دراماتیک و زنده به نظر می‌رسند.
بدون ابر طلوع آفتاب اغلب خسته‌کننده به نظر می‌رسد ، اگر می‌خواهید طلوع یا غروب آفتاب را با اشعه‌های خورشید رنگی مشاهده کنید.
ابرهای طوفانی که از زیر با اشعه‌های خورشید رنگی روشن می‌شوند، نمایی آتشین ایجاد می‌کنند، از جمله ابرها در عکس‌های شما باعث می‌شود که صحنه بسیار زیباتر و زنده به نظر برسد.
در واقع، ابرها می‌توانند آنقدر زیبا باشند که به عنصر اصلی ترکیب‌بندی در عکس‌های شما تبدیل شوند.

از آنجا که ابرها در انواع شکل‌ها و اشکال ظاهر می‌شوند، در دسته‌های فانتزی مختلف گروه‌بندی می‌شوند و هر یک از این دسته‌ها انواع مختلفی از گونه‌ها و انواع مختلفی را شامل می‌شود که انسان می‌تواند مشاهده کند.

شرایط آب و هوا در عکاسی از ابر

یکی از اولین اشتباهاتی که بسیاری از عکاسان مبتدی انجام می‌دهند، فرار از آب و هوای بد و عکاسی در روزهای آفتابی است.
عکاسی در روزهای آفتابی مزیت هایی دارد که نمی شود از آن چشمپوشی کرد. اما در روزهایی که هوا ابری است شاید بتوان عکس هایی به مراتب منحصر به فردتر گرفت. ابرهای بالای کوه از شکل خاصی برخوردار هستند که نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد.

عکاسی صنعتی خط تولید
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

طول نوردهی در عکاسی از ابر

اگر شما آب را در پیش‌زمینه خود حرکت می‌دهید، ممکن است با استفاده از نوردهی های بسیار طولانی برای ایجاد یک ظاهر نرم و لطیف استفاده کنید.
با این حال، ابرها اغلب خیلی سریع حرکت می‌کنند، به خصوص وقتی که خیلی پایین هستند، بنابراین نوردهی های طولانی می‌تواند تصاویر شما را کاملا خراب کند و همه شکل‌ها و اشکال را از ابرها از بین ببرد.
اگر این نیت شما است و شما سعی دارید یک آسمان غیر واقعی را ثبت کنید، پس تمام این کارها را انجام دهید.
با این حال، اگر می‌خواهید ابرها را به عنوان عناصر جداگانه بیاورید، بهتر است از زمان‌های نوردهی کوتاه‌تر استفاده کنید.
هیچ فرمول جادویی برای سرعت شاتر وجود ندارد، چون همه اینها به چیزی که شما سعی دارید انجام دهید و این که صحنه چقدر تاریک است بستگی دارد.
بنابراین یک عکس بگیرید و زوم کنید تا ببینید آیا ابرها را مات می‌کنید یا نه.
واضح است که اگر شما با شرایط نور کم و زمان‌های نوردهی طولانی سر و کار دارید، باید از یک سه‌پایه استفاده کنید.

تماس
با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757