عکاسی هوایی

عکاسی هوایی

عکاسی هوایی به یک نوع از زیر مجموعه های عکاسی گفته می شود. در عکاسی هوایی به صورت مستقیم از سطح زمین عکس برداری می شود. در گذشته عکاسی هوایی کمی پیچیده و مشکل بود به همین منظور استفاده از این روش مرسوم نبود اما هرچه به زمان حال نزدیک شدیم دستگاه های پیشرفته تری برای این حوزه تولید شد و توجهات به سمت عکس برداری هوایی بیشتر شد.

امروزه با آمدن دستگاه هایی مانند هلی شات و پهباد و … کار بسیار راحت تر و با کیفیت تر از قبل برای عکاسی هوایی پیش می رود.

اگربخواهیم یک دسته بندی کلی داشته باشیم عکس برداری هوایی نوعی عکاسی تبلیغاتی به حساب می آید چرا که کاربردهای زیادی که در عکاسی تبلیغاتی وجود دارد عکس برداری هوایی آن را به ارث برده است.

در گذشته عکاسی هوایی برای کاربرد هایی از جمله نقشه برداری و زمین های زراعتی و … استفاده می شد اما همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم با وجود دستگاه های پیشرفته و با کیلیفت امروزه موارد تجاری هم از آن استفاده می کنند.

سخن آخر

در این نوع عکاسی باید با حضور در منطقه عکس برداری تمام زاویه های منطقه را بررسی کرد و بهترین زاویه را برای عکس برداری انتخاب کرد شاید به صورت تئوری یک کار ساده و پیش پا افتاده به نظر آید ولی در حقیقت این کار بسیار سخت و پیچیده است ، چرا که زاویه های عکاسی هوایی باید به گونه ای باشد که دید وسیع و با کیفیت و همچینین دقیقی را از منطقه به وجود آورد و این کار نیازمند علم و دانش دقیق و سرشاری از این روش عکس برداری است

خلاقیت در عکاسی
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید

کرج تیزر این افتخار را دارد که عکاسی هوایی در کرج را با استفاده از دستگاه های پیشرفته و جدید به شما ارئه دهد ، همچنین گروه عکاسی هوایی کرج تیزر با دانش بسیار بالا در این بخش از عکاسی سعی بر این دارند که بهترین و باکیفیت ترین خروجی را در عکاسی هوایی در کرج انجام دهند

تماس