عکاسی مواد غذایی

عکاسی مواد غذایی
۱۴۰۵

عکاسی مواد غذایی در گروه عکاسی تبلیغاتی قرار می گیرد که هدف آن نمایش خدمات و محصول به صورت سحر انگیز و جذاب است ، قبل از شروع عکاسی از مواد غذایی داشتن اطلاعات در مورد دریچه دیافراگم ، سرعت شاتر و تعادل رنگ امری بسیاری ضروری است.

عکاسی از مواد غذایی مستلزم تازگی و رسیده بودنشان است و مهم تر از همه اینکه عاری از هرگونه برند ، لک و یا کبودی باشند.جلوه دادن مواد غذایی مقابل دوربین مثل عکسبرداری از انسانها باید کاملا بی نقص باشد و تصاویر حالتی محسوس داشته باشند. طبیعتا هر عکاس در دوره فعالیت خود از غذاها نیز عکس برداری می کند. نکته ای که در مورد عکس برداری از غذا باید بدانیم این است که عکس باید حس طعم و مزه غذا را به بیننده منتقل کند.

عکاسی از سوژه ها و مواد غذایی کار چندان آسانی نمی تواند باشد و به تلاش زیاد ، خلاقیت و رعایت اصول فنی و هنری بسیار زیادی نیاز خواهد داشت . یک عکاس خوب ، به طور معمول دوربین و لنز متناسب با نوع کار و سوژه مورد عکاسی را انتخاب می کند و از این روی در سبک عکاسی از مواد غذایی نیز می بایست لنز و دوربین مناسب برای انجام این کار را انتخاب نمود.

گاهی اوقات برای خلق یه ترکیب بندی مناسب در عکاسی صنعتی مواد غذایی یا عکاسی تبلیغاتی مواد غذایی اجزا تصویر مانند بشقاب ، قاشق ، چنگال ، دستمال سفره خاص در جذابیت تصویر بسیار مهم است می توانید با سرچ کردن دستور العمل آشپزی غذایی ساده و خوشمزه را پیدا کنید ، غذای مورد نظر مثلا ماهی است که در بشقاب به همراه گوجه و گیاه های خوش رنگ تزئین گردد .

برای نورپردازی مواد غذایی نور پخش کنند را پشت سوژه قرار دهید به نورهای اضافی فیل لایت نیاز داریم بنابرین رفلکتور نقره ای در یک طرف و یک فون سفید را در سمت دیگر قرار دهید تا در جلو و کناره های بشقاب به اندازه کافی نور داشته باشیم .

امتیاز این مطلب
  • عکاسی مواد غذایی
5.0
بالا