عکاسی خط تولید

عکاسی خط تولید

عکاسی از خط تولید و عکاسی از کارخانجات به آن دسته از عکس‌ ها اطلاق می شود که در آن عکاس با نظر کارفرما قصد نمایش فضای صنعتی، پیش تولید محصول، فرآیند روند تولید و تجهیزات شرکت را دارد.عکاسی روند تولید باید تصویری همه‌ جانبه از کسب و کار مورد‌ نظر را به دیگران نشان ‌دهد به شکلی که هیچ سوال یا ابهامی در ذهن بیننده عکس باقی نگذارد.

قطعا یک عکاس صنعتی باید بداند برای هر رسانه چه تصویری بهترین نتیجه را به دست خواهد داد. یعنی عکسی که در اینترنت قرار می گیرد باید از چیزی که چاپ می شود متمایز باشد. عکاس برای عکاسی خط تولید کارخانه ابزارهای زیادی را نیاز دارد. داشتن یک دوربین با کیفیت از مهمترین ابزار یک عکاس است که بیشتر عکاسان صنعتی با تجربه از دوربین های دیجیتال تک لنز بازتابی و یک لنز واید جهت عکاسی از ماشین آلات و ساختمان ها استفاده می کنند.

همچنین تجهیزات نورپردازی به منظور عکاسی از سوژه های خاص از دیگر ابزار مورد نیاز در این حرفه است. از این گذشته یک عکاس صنعتی پیش از رفتن به محیط های صنعتی باید به خوبی با آن آشنا شود و ابزارهای ایمنی را به همراه داشته باشد. به طور کلی عکاسی خط تولید توسط عکاسان حرفه ای جهت هدف های گوناگونی صورت می پذیرد و مشتری ها نیز آن ها را برای اهداف متفاوتی استخدام می کنند

در این حالت عکاس باید سعی کند که روش عکاسی خود را با نظر کارفرما همسو کند. عکاس های ثبت شده نهایی در کاتالوگ، سایت و یا در کارخانه مورد استفاده قرار می گیرند. عکاسی خط تولید نشان دهنده عظمت و وسعت یک کارخانه صنعتی است که عکاس می تواند با یک عکسبرداری دقیق و حرفه ای به عظمت آن کارخانه بیافزاید.

نویز در عکاسی چیست؟
ممکن است این مطلب را نیز بپسندید
تماس